Strona główna » Kominki ekologiczne

Kominki ekologiczne

Kominek FLA3 Planika

Kominki ekologiczne – doskonały wygląd i troska o środowisko

Niezmiennie od wieku ludzie umieszczają w swoich wnętrzach kominki, często pełniły one głownie funkcję grzewczą lecz z biegiem lat stały się przede wszystkim istotnym elementem dekoracyjnym. Kominki nie tylko cieszą wyglądem, ale również stwarzają niepowtarzalną atmosferę co głównie doceniają ich właściciele. Ostatnimi laty zanieczyszczenie środowiska i wprowadzenie przepisów prawnych sprawiło, że kominki ekologiczne stały się najczęściej wybieranymi paleniskami.

Biokominek bo tak najczęściej nazywany jest kominek ekologiczny, z racji wykorzystania do procesu palenia biopaliwa na bazie alkoholu etylowego, nie wymaga podłączenia do instalacji kominowej. W wyniku spalania płynu otrzymujemy parę wodna i dwutlenek węgla w ilościach zbliżonych do tych wydychanych przez ludzki organizm – eko kominki są zatem przyjazne dla środowiska i można ich używać w domach, budynkach wielorodzinnych czy komercyjnych.

Biokominki do wnętrz i ogrodu

Rozmaite formy i materiały z jakich wykonane zostały paleniska na etanol sprawiają, że z łatwością dopasować można biokominek do aranżacji i stylu pomieszczenia. Zauważyć należy, że kominki ekologiczne znajdą zastosowanie we wnętrzach, ale również w przestrzeni outdoor – wieczory w ogrodzie i na tarasie przy blasku płomieni są niezwykle klimatyczne, stąd eko kominki coraz częściej stanowią element architektury ogrodowej. </>

Kominki Planika – innowacyjne rozwiązania na biopaliwo

Liderem wśród producentów nowoczesnych kominków na etanol niewątpliwie jest Planika, która specjalizuje się automatycznych kominkach. Pracą palenisk Planka steruje zaawansowany mikroprocesor, a nad bezpieczeństwem czuwa szereg czujników m.in przelania, przegrzania czy wstrząsów.  W urządzeniach użyto nowatorskiego systemu BEV – czystego spalania oparów bioetanolu, a sterowanie pracą kominka odbywać się może z poziomu panelu na urządzeniu, pilotem czy nawet urządzeniami mobilnymi. Najbardziej zaawansowany model Planika FLA 3 posiada również szereg możliwości personalizacji (długość, kolor), może być również podłączony do systemów inteligentnego domu. 

Plejadymix dystrybutor Planika

Chcąc zapewnić naszym nawet najbardziej wymagającym klientom doskonałą ofertę kominkową, od 2007 roku jesteśmy dystrybutorem kominków Planika. Specjalizujemy się w paleniskach automatycznych – pomożemy w doborze właściwego urządzenia, skonsultujemy projekt oraz przeszkolimy z obsługi. Działamy na terenie całej Polski, a swoje showroomy zlokalizowaliśmy w największym polskich miastach – Warszawie i Krakowie.  Wybór Plejadymix – to gwarancja współpracy z ekspertami.