Strona główna » Grille ogrodowe

​Grille ogrodowe

Grille ogrodowe

​Grille ogrodowe – niezbędne wyposażenie tarasu

W okresie wiosny i lata gdzie życie rodzinne oraz towarzyskie przenosi się z wnętrza pomieszczeń do ogrodu, trudno wyobrazić sobie spędzanie czasu bez użytkowania grilla. Grille ogrodowe stały się niezbędnym elementem wyposażenia każdego tarasu, a grillowanie wręcz narodowym hobby.

W szerokiej ofercie producentów przebierać można w różnego typu grillach – węglowych, gazowych lub elektrycznych, stąd z łatwością wybrać można model spełniający wszystkie oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla?

Żywotność grilla uzależniona jest w pierwszej kolejności od materiałów z jakich został wykonany, stąd warto wybierać urządzenia sprawdzonych producentów, którzy również gwarantują dostępność części eksploatacyjnych. Marki takie jak belgijski Barbecook czy australijski BeefEater stosują w swoich produktach wysokojakościowe komponenty oraz funkcjonalne rozwiązania, gwarantujące trwałość grill i możliwość jego wygodnego użytkowania.

Grille węglowe – co sprawdzić?

Z uwagi na bezpośredni kontakt przygotowywanej żywności z rusztem, jemu należy poświęcić znaczną część uwagi – powinien być wykonany z materiałów które równomiernie rozprowadzają temperature i długo utrzymują ciepło – żeliwo, stal nierdzewna. Doskonały posiłek wymaga idealnej temperatury, stąd możliwość jej regulacji jest niezbędna w każdym typie grilla. Grill węglowy najczęściej wyposażony jest w opcję zmiany przepływu powietrza przy pomocy otworów wentylacyjnych lub wysokości rusztu. W grillach węglowych Barbecook  zastosowano system QuickStart, który zapewnia szybkie rozpalenie węgla bez użycia rozpałki – jest to szczególnie cenione rozwiązanie.

Grill gazowy – najważniejsze cechy

Podobnie jak w przypadku węglowych model w grillach gazowych również istotny jest rusz, należy zwrócić również uwagę na wydajność palników oraz ich odpowiednią ilość w stosunku do rozmiaru rusztu. Dla wygody użytkowników Barbecook zastosował system „one hand”, który pozwala na uruchomienie grilla jedynie poprzez przekręcenie i wciśnięcie pokrętła. Większość urządzeń wyposażona została w dodatkowy palnik w półce przeistaczając grilla w funkcjonalną kuchnię ogrodową. Największą zmorą miłośników grillowania jest czyszczenie, jednak i tutaj w serii grilli  gazowych Siesta, Barbecook zastosował ułatwienie w postaci wysuwanych tac ociekowych, które można myć w zmywarce. Grille ogrodowe posiadają również szereg innych funkcjonalności – jak kółka, haczyki na akcesoria, płyty żeliwne do smażenia czy obrotowy rożen.

Barbecook w Polsce 

Belgijska marka Barbecook produkuje grille od kilkudziesięciu lat i cieszy się popularnością na wszystkich kontynentach. Plejadymix jest wyłącznym dystrybutorem Barbecook w Polsce i posiada autoryzowaną sieć sprzedaży. Grille Barbecook cieszą się uznaniem dzięki praktycznym rozwiązaniom i wysokogatunkowym materiałom.

BeefEater – australijskie grille w Polsce

BeefEater rozpoczęło działalność  jako gałąź Electrolux w 1985 roku w Sydney i szybko zyskało miano kultowej australijskiej marki, będącej synonimem najwyższej jakości grilli i produktów do grillowania.

Wysoka jakość materiałów odpornych na działanie rdzy i innowacyjne rozwiązania w postaci żeliwnych palników czy kwarcowo-tytanowy zapalnik, sprawiły, że BeefEater zyskało grono wiernych użytkowników nie tylko w Australii, ale również całej Europie.

Grille gazowe BeefEater to też różnorodne formy i bryły, od wolnostojących grilli na wózku, wygodnych w przemieszczaniu, przez modele do indywidualnej zabudowy, do funkcjonalnych kuchni ogrodowych.

Od 2023 r. Plejadymix jest dystrybutorem grilli i kuchni ogrodowych BeefEater.